Wróć   Forum muzyka, produkcje muzyczne, teledyski » Kosz » Śmietnik 
 
stare 01-31-2010, 03:45  
bluejeans
  ..::GrOOve::..

 
Avatar bluejeans

Masturbacja
Temat zagapiłem z Erlu

Więc jak często to robicie ?

Czy uważasz to za coś złego ?


Ps. chyba nie ma takiej osoby która by tego nie robiła :puk:Masturbacja - Raczej onanizm, samogwałt (cóż za nieadekwatna nazwa!), walenie konia... czyli samozaspokojenie popędu seksualnego. Nazwa onanizm jest zasługą biblijnego Onana, a raczej tych, którzy błędnie zinterpretowali jego poczynania. Bo Onan wcale się nie masturbował (choć pewnie też to robił, ale nie na kartach biblii), tylko trwonił nasienie przy STOSUNKU PRZERYWANYM, "rzucał" je na ziemię wycofując się z kobiecej pochwy tuż przed wytryskiem, a religia katolicka mówi, że to grzech, gdy nasienie nie trafia tam gdzie jego miejsce. I to religijne przykazanie jest przyczyną całego zamieszania wokół masturbacji.+Z punktu widzenia biologii, rozwoju człowieka, masturbacja pełni bardzo ważną funkcję. Jest jednym z dwóch sposobów rozładowania... napięcia seksualnego w przypadku, gdy nie jest to możliwie w trakcie współżycia seksualnego. Drugim są POLUCJE NOCNE, czyli mimowolny wytrysk nasienia przez sen. Szczególnie istotna to funkcja w przypadku chłopców, których popęd seksualny jest wielki, a możliwości jego rozładowania w trakcie stosunków płciowych - żadne. I zresztą całe szczęście. Trudno sobie wyobrazić, że np. trzynasto-, czternastolatkowie regularnie współżyją z kobietami i nie daj Boże płodzą dzieci. Oczywiście to się zdarza, ale nie jest to normą i ze względów, o których możecie przeczytać w KIEDY ROZPOCZĄĆ WSPÓŁŻYCIE, lepiej żeby się nigdy nie stało. Tym czasem właśnie w tym wieku chłopcy miewają największą potrzebę rozładowania popędu seksualnego, największą potencję i "napór" nasienia. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że właśnie po to Bóg (niech każdy wstawi sobie tu siłę wyższą, mądrość ponadludzką, w którą wierzy) dał ludziom masturbację, żeby sobie z tą dysproporcją między chęciami a możliwościami mogli poradzić, nie czyniąc nikomu krzywdy. Trudno więc zrozumieć, dlaczego miałby to być grzech. I o ile religijne restrykcje wobec zachowań seksualnych nie mają takiego wpływu na ludzi dorosłych, bo jako dorośli mają na tyle dojrzałą psychikę, że umieją sobie z tym poradzić, o tyle psychika dzieci i młodych bardzo osób obciążona poczuciem winy i lękiem przed karą za masturbację, przy jednoczesnej bezradności wobec siły swoich popędów i potrzeby zaspokojenia ich, może sobie nie poradzić. Konflikt między popędem a religijną powinnością, jest często przyczyną psychicznych problemów w przyszłości, nie tylko w sferze seksu.


+Zainteresowanie swoim ciałem, próby "jak ono działa", fantazje seksualne są normalnym zjawiskiem, świadczącym o zdrowiu psychicznym i prawidłowym rozwoju człowieka. Są wręcz niezbędne, by przygotować się na spotkanie seksualnego partnera. W KIEDY ROZPOCZĄĆ WSPÓŁŻYCIE jest mowa o trzech schodkach na seksualnej ścieżce. Pierwszym jest poznanie siebie i swojego ciała, czemu między innymi służy też onanizm. Stwierdzono, że dziewczęta (tak, tak, masturbacja nie jest domeną chłopców), które się onanizowały, nie mają jako kobiety problemów z przeżywaniem orgazmu. Tu zawsze pada zarzut, że namawiam do grzechu. Nie namawiam. Jeśli ktoś nie ma takich potrzeb, masturbacja go nie interesuje, jego popęd jest słaby albo ulokował się w jakiejś czynności zastępczej czy został zagłuszony, wyparty, do tej pory się nie obudził, namówić się na pewno nie da. Chodzi o tych, którzy się boją, że źle czynią, nie wiedzą, co o tym myśleć, mają sprzeczne komunikaty, słyszą bzdury w stylu: "oślepniesz, włosy między palcami ci od tego urosną, lub na plecach", a do dziewcząt: "jak będziesz to robić, łechtaczka stanie się tak duża jak penis", żyją w lęku, że coś im grozi, że zostaną potępieni i ukarani za swe niecne czyny. Boją się, wstydzą, ale nie umieją się powstrzymać - i to jest sytuacja, która jest nie do zniesienia, rodzi stres i problemy na przyszłość. I tych chcę uspokoić. DOPÓKI JEST TO SPOSÓB NA PORADZENIE SOBIE Z NADMIAREM SEKSUALNEGO NAPIĘCIA, WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU. I mówię to jako psychoterapeuta i człowiek, a nie autorytet moralny.


+Masturbacja może służyć też innym celom. Czasem robią to małe dzieci, które jeszcze nie mają tak silnych potrzeb seksualnych, które by to tłumaczyły. Bo też chodzi im o coś innego, niż pożądanie płciowe, choć wg Freuda, wszelkie pobudzenie płynące z ciała domagające się zaspokojenia, ma charakter seksualny. Małe dzieci, gdy odkryją, że stymulacja narządów płciowych prowadzi do przyjemnych odczuć - najpierw przyjemnego pobudzenia, ciepła, które ogarnia całe ciało, a następnie rozkosznego uwolnienia się od tego napięcia, chętnie korzystają z tego odkrycia, zwłaszcza że to przyjemność, którą mogą dostarczyć sobie same, niezależnie od rodziców. Nie towarzyszą temu jednak fantazje erotyczne. Nietrudno się domyśleć, że im mniej pobudzenia i przyjemności płynących z bliskiej relacji z rodzicami, im większy głód emocjonalny, tym większa szansa, że dziecko odkryje sposób dostarczania sobie tego samemu i żadne perswazje nie wybiją mu tego z głowy. Co najwyżej zacznie się z tym ukrywać. Bo do życia potrzebny jest nie tylko pokarm w postaci jedzenia ale i emocjonalny.+Czasem staje się to nałogiem i dopiero dorosłe współżycie z partnerem sprawi, że będzie można zrezygnować z samowystarczalności. Ten emocjonalny głód jest częstą przyczyną bardzo wczesnego rozpoczynania współżycia.+Problem z masturbacją zaczyna się wtedy, gdy zastępuje ona normalne współżycie, mimo że jest już ono możliwe. Należy przypuszczać, że oznacza to lęk przed podjęciem dorosłej roli płciowej, lęk przed bliskością, intymnością z drugim człowiekiem, przed skonfrontowaniem się z rolą kochanka (być może z obawy przed nie sprostaniem jej i ośmieszeniem), w przypadku kobiet - lęk przed penetracją. Stąd uciekanie w samowystarczalność, której w takiej sytuacji o wdrukowanie nie trudno (o imprintingu seksualnym piszę przy KIEDY ROZPOCZĄĆ WSPÓŁŻYCIE).


+Problemem może być, gdy masturbacja staje się nałogiem i jak każdy nałóg służy poradzeniu sobie z głodem emocjonalnym, codziennym stresem, napięciami z sytuacji rodzinnej czy szkolnej, które rozładowuje się poprzez wielokrotne, właśnie nałogowe doprowadzanie się do szczytowania. Ta chwilowa ulga "tuż po" szybko mija i trzeba ponownie ją wskrzesić, byle tylko nie pozostać w stanie emocjonalnej pustki czy nieznośnego napięcia. Lepiej może jednak byłoby w takiej sytuacji zwrócić się po pomoc do specjalisty (np. psychoterapeuty) i rozwiązać swoje problemy, zamiast zagłuszać onanizmem. Zwłaszcza że w przypadku chłopców, gdy za każdym razem dochodzi do wytrysku, można się wycieńczyć fizycznie! Produkcja porcji nasienia wymaga nakładu energii i cennych składników odżywczych. Przy intensywnej masturbacji czy w ogóle życiu seksualnym wskazane jest odpowiednie odżywianie .


PS:

+Niepokoi was, czy masturbacja nie będzie powodem przedwczesnego wytrysku, gdy już rozpoczniecie współżycie. Seksuolodzy nie są co do tego zgodni, ale można przypuszczać, że nawyki z okresu, gdy zaspokaja się samemu, mogą pozostać na dalsze życie. Zjawisko imprintingu seksualnego dotyczy wszelkich zachowań seksualnych, a więc i masturbacji. Jeśli chłopak sam dochodzi do wytrysku jak najszybciej się da, to bardzo prawdopodobne, że wytworzy u siebie taki odruch i w sytuacji z partnerką sytuacja się powtórzy. Jednak kłopotu z przedwczesnym wytryskiem należy przede wszystkim doszukiwać się w silnym napięciu, z jakim chłopak przystępuje do kontaktu intymnego, a wiadomo, ktoś, kto często się onanizuje, z pewnością to napięcie ma w sobie od dawna i to ono skłania do rozładowywania poprzez samogwałt. Często też osoby onanizujące się żyją w tak silnym poczuciu winy wobec swoich impulsów seksualnych, że ujawnia się ono także podczas kontaktu seksualnego i uniemożliwia go. Osoby mające problemy emocjonalne utrudniające intymne zbliżenie się do drugiej osoby, często uciekają w masturbację. Tak samo osoby przejawiające skłonności do nietypowego seksu, z lęku przed ujawnieniem tego i z obawy przed realizacją, dają temu upust w fantazjach towarzyszących masturbowaniu się. Tak więc to nie masturbacja jest winna późniejszym kłopotom w sferze seksu – te kłopoty były dużo wcześniej, a onanizm mógł być jedynym sposobem radzenia sobie z nimi. Potwierdza to fakt, że wśród osób masturbujących się w warunkach, które mogłyby wpłynąć na ich późniejsze preferencje seksualne, tylko u nielicznych, właśnie tych, które mają już wcześniej takie skłonności czy psychiczną podatność, popęd seksualny ulega uwarunkowaniu. Jeśli więc niepokoi was nałogowa masturbacja, to słusznie, ale powinna głównie ze względu na problemy emocjonalne, które za nią stoją.
Pewnym nieporozumieniem jest też dla mnie fakt wiązania masturbacji z obecnym czy przyszłym partnerem, głosy, że jest ona wyrazem nie liczenia się z nim, egoizmu. Tylko co ma jedno do drugiego? Normalna, nie nałogowa masturbacja służy rozładowaniu nadmiaru napięcia seksualnego. Seks wśród normalnych ludzi jest wyrazem miłości i więzi między nimi, sprawa rozładowania pobudzenia oczywiście ma w nim miejsce, ale jest środkiem do celu a nie celem samym w sobie. Jeśli więc ktoś porównuje te dwa zachowania seksualne: onanizm i współżycie, to raczej sam ma problem z przedmiotowym traktowaniem partnera, skoro mu to w ogóle przychodzi do głowy.


+Przy okazji poruszę jeszcze jeden temat: wstrętu, ogromnej niechęci do onanizmu, przejawiających się głównie w potępianiu go i dorabianiu zastraszających teorii. Ktoś, kto to robi, ma głęboki, nie uświadamiany problem z własnymi
pragnieniami związanymi z masturbacją. Walczy w ten sposób z własnymi impulsami lub zaprzecza własnym chęciom, ewentualnie w ten nieświadomy sposób radzi sobie z poczuciem winy za takie swoje pragnienia.
       
stare 01-31-2010, 03:48  
Edy
   Wujek Edy

 
Avatar Edy
Domyślnie

Walę ile wlezie, czasem 12 razy dziennie

Głupkowaty temat, na erlu to samo
       
stare 01-31-2010, 03:48  
Signe
  Fantasy...


Domyślnie

Jak sie baby nie ma to tylko ręka ratuje :obrazony:
       
stare 01-31-2010, 03:51  
ThomasVanTom
  HardStyle Lover <3

 
Avatar ThomasVanTom
Domyślnie

Hymm Im Więcej Tym Gorzej Później Przy Stosunku Lecz Nie Można Cały Czas Uprawiać Tylko Sexu Trzeba Się Tez samemu Zabawić Ja Posiadam Rękawiczki Specjalne By Nie Było Odgniata Za 99 gr. Polecam Znajdziecie Je Bodajże W Castoramie
       
stare 01-31-2010, 18:11  
Bring.The.Noise.
  Crazy-Nation

 
Avatar Bring.The.Noise.
Domyślnie

Nie ma to jak mokra cipeczka :eat:
       
stare 01-31-2010, 19:25  
Adrian Rutkowski
  Music Producer-Nation


 
Avatar Adrian Rutkowski
Domyślnie

ale doyebales nie chcialo mi sie wszystkiego czytac :>:>
       
stare 01-31-2010, 20:04  
TeQ
  DaRk HARDSTYLE MaNiAc 
Avatar TeQ
Domyślnie

Ja wole ciepła Myszke
       
stare 02-06-2010, 18:28  
Sztefen
  Anti-Commercial

 
Avatar Sztefen
Domyślnie

Jak trzeba to grabą w dół czasami tak
ALe na pewno nie jestem uzależniony
Ale chyba każdy się ze mną zgodzi że cipki lepsze :smiech2:
       
stare 02-06-2010, 18:29  
Xpi00ner
  Friend-Nation

 
Avatar Xpi00ner
Domyślnie

Dobry koń to i po błocie pojdzie xD
       
 


Masturbacja na 5, liczba ocen: 0

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten upload
Oceń ten upload:

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post
Masturbacja czy Współżycie? bluejeans Intymne 2 01-02-2012 15:45
[16.03.09] Wog - Masturbacja Młodej Laski Ares Śmietnik 1 03-16-2009 17:48
[27.08.07] Masturbacja TeRRor Śmietnik 12 09-30-2007 16:33

Na górę